Wnętrze restauracji inspirowane jest owocem granatu, który stanowi symbol Armenii. Wnętrze lokalu urozmaica tradycyjny ormiański wystrój. Pod przeszkloną podłogą znajdują się tondiry – okrągłe piece, w których wypiekany jest tradycyjny ormiański chleb lawasz. Za design odpowiedzialna jest pracownia 3DPROJEKT architektura, której zamysłem było połączenie historii z współczesnością, dzięki czemu klient będzie mógł dowiedzieć się ciekawych faktów o kulturze i tradycji kaukaskiego państwa.
„Postawiliśmy na mocne akcenty kulturowe, dlatego podstawą aranżacji była inspiracja owocem granatu – kulinarnym symbolem Armenii. Soczyste czerwienie i zielenie na ścianie, ale także aksamitne obicia krzeseł, heksagonalne stoły, kształt modułów sufitu podwieszanego czy żyrandole – wszystkie te elementy nawiązują do motywu przewodniego projektu. Wykorzystaliśmy tradycyjny alfabet ormiański do stworzenia autorskich dekoracji ściennych. Szczyt Ararat – ważny ormiański symbol kulturowy stał się inspiracją kamiennego baru, serca restauracji. Czerpaliśmy inspiracje z bogatej kaukaskiej ornamentyki ludowej, której przejawem są dekoracje na blachach i szybach rozdzielających poszczególne przestrzenie lokalu. Zadbaliśmy o to, by restauracja pomimo swoich rozmiarów, była przytulna i klimatyczna, ten efekt uzyskaliśmy dzięki podziałowi na dedykowane strefy” – opisuje architekt Izabela Markowska.
Wnętrze lokalu zostało podzielone na specjalne strefy. Prawą stronę restauracji zagospodarowano pod dużą, tapicerowaną kanapę, która w uzupełnieniu z tradycyjnymi dębowymi stolikami towarzyszy gościom podczas nieformalnych spotkań. Po przeciwnej stronie mieści się strefa degustacji ormiańskiego wina oraz brandy Ararat – najbardziej znanego ormiańskiego trunku produkowanego już od 120 lat.
Pozostałą przestrzeń lokalu uzupełniono długim stołem barowym oraz mniejszymi stolikami restauracyjnymi w kształcie heksagonu, które można zestawiać i aranżować wedle potrzeb. Strefy oddzielają specjalne regały z ziołami i tradycyjnymi ormiańskimi przetworami. Wystrój wnętrza uzupełniają dobrze znane Ormianom beczki do przechowywania wina a także żyrandole z kieliszków i butelek.
Wystrój Restauracji Lavash stanowi zatem połączenie ciepłych kolorów, dębowego drewna i tapicerowanych obić, które mają się uzupełniać z tradycyjnymi akcentami łódzkiej manufaktury, takimi jak stalowa blacha, cegła i szkło.