W połowie czerwca 2019 roku w Kanadzie, a konkretnie w Toronto, odbyło się jedno z największych, corocznych spotkań dedykowanych branży MICE – światowy kongres edukacyjny (World Education Congress), organizowany przez międzynarodowe stowarzyszenie Meeting Professionals International – MPI. Przeszło 2 200 członków organizacji z 35 krajów, w tym 5 reprezentantów z Polski, w ciągu 4 dni wzięło udział w 80 sesjach edukacyjnych, warsztatach i prelekcjach traktujących o trendach i innowacjach w globalnym przemyśle spotkań.
WEC od lat jest dla międzynarodowego grona profesjonalistów branży MICE najważniejszym cyklicznym wydarzeniem poświęconym rozwojowi zawodowemu. Dzięki inspirującemu i innowacyjnemu programowi i dynamicznie rozwijającej się ofercie edukacyjnej organizacji, event umożliwia orientację w aktualnych światowych trendach, jednak dla organizatorów imprezy niezmiennie równie ważne jest tworzenie przestrzeni do budowania wartościowej sieci kontaktów biznesowych i wskazywanie kierunków rozwoju poszczególnym oddziałom MPI.
– Myślą przewodnią wydarzenia były wspólne doświadczenia (ang. shared experiences) i rzeczywiście dzielenie się wiedzą i przeżyciami było bardzo wartościowe i widoczne, zarówno podczas każdego panelu, jak i wszystkich spektakularnych eventów. – relacjonuje Anna Paterek – Event Manager Centrum Nauki Kopernik, członek MPI Poland Chapter.
W czasie czterech intensywnych dni nie zabrakło wyjątkowych wydarzeń towarzyszących, uwzględniających licytacje, z których dochód tradycyjnie przeznaczony został na działanie MPI Foundation. W tym roku świętowano fantastyczny wynik zbiórki: ponad 220 000 USD.
Właśnie dzięki wsparciu finansowemu doskonale prosperującej fundacji, polski oddział ponownie mógł wysłać do Kanady reprezentację MPI Poland Chapter – niektórzy członkowie otrzymali dofinansowanie wyjazdu, w ramach stypendium udzielonego przez MPI Foundation. W imieniu MPI Poland Chapter w #WEC19 wzięli udział: Marta Kicler, Monika Dymacz-Kaczmarczyk, Anna Jasińska i Anna Paterek oraz Krzysztof Celuch, który podczas wydarzenia wystąpił jako speaker. To tylko jeden z przykładów świetnej współpracy, z której wymienić można jeszcze m.in.: umożliwianie członkom MPI ciągłe korzystanie z rozmaitych zasobów edukacyjnych, stypendiów, grantów oraz profesjonalnego wsparcia w rozwoju kariery zawodowej, a także projektów realizowanych w ramach organizacji.
– Tegoroczny WEC był dla mnie niezwykłym przeżyciem, nie tyko ze względu na wyjątkowych uczestników, mówców, ale przede wszystkim z uwagi na sposób, w jaki tym razem została przekazana nam wiedza. Zrozumiałam, jak można „projektować” emocje i niezapomniane wrażenia, większe od oczekiwanych, jak wyjść poza schemat, oferując klientowi wartość dodaną, nie samą bazową wiedzę. – relacjonuje Anna Jasińska – Event Manager Centrum Nauki Kopernik.
Poza prelekcjami i warsztatami organizatorzy po raz kolejny przygotowali starannie zaprojektowane interaktywne strefy, w których każdy miał okazję przetestować branżowe nowinki technologiczne. Nie zabrakło również czasu na wymianę pomysłów i postulatów wśród liderów oddziałów stowarzyszenia z różnych krajów.
– Szczególnie cenne były dla nas inspirujące rozmowy z innymi aktywnymi liderami MPI, zwłaszcza z perspektywy opracowywania szczegółowego planu dla poszczególnych obszarów działalności stowarzyszenia w Polsce. – opowiada Monika Dymacz-Kaczmarczyk – Wiceprezes ds. Edukacji w MPI Poland Chapter, która już od lipca 2019 roku obejmie funkcję Prezesa polskiego oddziału Stowarzyszenia.