Efekty pracy fundacji „Hotele dla Medyków”

0
968

W pierwszych dniach pandemii GK Polskiego Holdingu Hotelowego stała się naturalnym hubem między sektorem hotelarskim a sferą ochrony zdrowia. Jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH było powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, finansującej noclegi dla kadry medycznej walczącej na pierwszej linii frontu. Od założenia fundacji 12 hoteli niezależnych podpisało umowy na udostępnienie pokoi medykom i zrealizowano w nich blisko 4 tys. noclegów. Do tej pory zakontraktowano noclegi na kwotę  2,13 mln PLN.

Polski Holding Hotelowy na początku kwietnia założył fundację „Hotele dla Medyków”, której głównym celem było finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. Ideą tego projektu było, aby kadra medyczna, mogła skorzystać bezpłatnie z noclegów w hotelach bez konieczności wracania do domu i narażania swoich rodzin na ryzyko zakażeń.

– Dla nas nie było czasu na dywagacje i rozmyślanie tylko na działanie. Poprzez stworzenie fundacji chcieliśmy pokazać solidarność z naszymi kolegami z branży, czego najlepszym dowodem jest liczba podpisanych umów oraz zrealizowanych noclegów. Od samego początku powołania fundacji byliśmy gotowi na pokrycie kosztów tych pokoi i dzięki temu, oprócz pomocy kadrze medycznej, dało to również konkretne wsparcie dla hoteli prywatnych – mówi prezes grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

– Stworzenie fundacji w czasie pandemii nie było łatwym zadaniem, ale dzięki natychmiastowemu wsparciu ze strony Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych udało nam się zebrać kwotę 3,25 mln zł, za co jestem ogromnie wdzięczny. To pokazuje, że w takich chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć się z kryzysem – dodaje  prezes Cristescu.

Ponadto, grupa PHH wspólnie z NFZ, ministerstwem aktywów państwowych i ministerstwem zdrowia brała udział w opracowaniu wzorów umów pomiędzy szpitalami i hotelami, jak również w ustaleniu ofert cenowych dla prywatnych hoteli. Był to gest w kierunku tych hoteli, które zdecydowały się na pomoc w tym trudnym czasie, aby o wiele łatwiej mogły przejść zastój gospodarczy i tym samym pokryć swoje koszty operacyjne. Ważną rolę odgrywała również Polska Organizacja Turystyczna, która pomagała w kontaktach z obiektami turystycznymi do działań na rzecz fundacji.

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego od samego początku epidemii podjęła inicjatywę włączenia się do walki z nieuchronnie zbliżającym się kryzysem. W porozumieniu z polskimi władzami podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m. in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.