Z góry zaznaczamy, że temat jest dla nas mocno skomplikowany, ponieważ nie specjalizujemy się z kryptowalutach, tokenach itp. Niemniej chcemy tym co się na tym choć odrobinę znają pokazać nowy projekt stworzony m.in. dla branży HoReCa.
Autorzy Resta Token widzą szansę w cyfryzacji biznesu. M.in. kryptowaluty, pozwalają inwestorom przy nawet niewielkich kwotach zarabiać na interesujących projektach. Zespołu Resta wpadł na pomysł by otworzyć branżę HoReCa na drobnych inwestorów kryptowalutowych i emisję tokenów dających dodatkowe, nieangażujące dochody oraz korzyści. Portal Comparic.pl rozmawiał z twórcami kryptowaluty pozwalającej uzyskać finansowanie na wsparcie polskich hoteli i restauracji.
„Kupując token RESTA bierzesz udział w realnym projekcie w którym przedmiotem inwestycji są nieruchomości, których wartość stale wzrasta, zdradzają w wywiadzie przedstawiciele projektu. Token RESTA ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywany m.in. jako środek płatniczy i upoważnia do zniżek.
Comparic.pl rozmawiał z prezes i właścicielką spółki Dorotą Włoch i Grzegorzem Winczewskim piastującym rolę członka zarządu.
Jak wiemy związany z COVID lockdown bardzo znacząco odbił się na sytuacji finansowej przedstawicieli większości branż. Z tego powodu trudniej jest uzyskać dofinansowanie od jednego inwestora. Również banki niechętnie finansują nowe projekty. Tokenizacja w naszym odczuciu eliminuje ten problem, gdyż kapitał zbierany jest przez ogromną liczbę podmiotów. Ponadto właśnie teraz, aby poradzić sobie z gospodarczymi skutkami pandemii, trzeba wprowadzać nowe projekty, rozwijać biznes, budować nowe usługi i rozwijać marketing na poziomie europejskim.
W naszym mocno zurbanizowanym regionie widzimy ogromny potencjał do rozwoju nowych usług, jak catering, obiady pracownicze dla pracowników dużych przedsiębiorstw, czy zbudowanie zaplecza dla regeneracji sportowców z lokalnych klubów. Z tego co wiemy na Śląsku jest mnóstwo klubów sportowych zainteresowanych komorą normobaryczną, zapleczem z basenem, spa, sauną i innymi udogodnieniami.
Jakie korzyści będą mieli posiadacze tokenów?
Nasza propozycja obejmuje między innymi uzyskanie dostępu do wszystkich usług i produktów przy pomocy tokena i płacenie za te usługi mniej niż gotówką czy kartą. Niezależnie od tego czy przyjdziemy na obiad z rodziną, czy organizujemy event firmowy lub jako firma turystyczna przywieziemy turystów autokarem – za wszystko można zapłacić tokenem.
Ponadto oferujemy rabaty na nasze usługi i towary od 5% do 30% w zależności od liczby posiadanych tokenów. Umożliwiamy wymianę tokenów między właścicielami od momentu uzyskania soft cap. Wreszcie proponujemy bonusy do 20% w skali roku dla zainteresowanych stakingiem tokenów. Proszę również zauważyć, że wraz z realizacją kolejnych faz projektu nasza oferta będzie się poszerzać i posiadacz tokenów uzyska dostęp do kolejnych usług.
Sama technologia blockchain jest stosunkowo nowym pojęciem w Polsce. Z tego co się orientujemy, to jesteśmy pierwszym podmiotem w kraju z branży HoReCa, który postanowił wdrożyć tokenizację do tego typu biznesu. Uważamy, że waluty cyfrowe, kryptowaluty, a także sam sektor blockchain jest przyszłością niemal każdej dziedziny życia.
Tokeny użytkowe mogą być wykorzystywane na zasadzie bonów uprawniających do zniżek przy korzystaniu z naszych usług. Obecnie bony funkcjonują w wielu większych firmach, jednak rzadko widzimy je w postaci tokenów użytkowych. Tokeny umożliwiają uzyskanie lepszych warunków poprzez stałe rabaty.
Ponadto pomagają budować społeczność wokół projektu, która dowiaduje się o naszych planach i jest z nami związana. Ułatwia to prowadzenie marketingu już nie w skali regionu czy Polski, lecz w skali europejskiej. Każdy może zakupić tokeny i nimi zapłacić Polak, Włoch czy Chińczyk.
Rok temu nikt nie zakładał, że Elon Musk kupi Dogecoina, czy Bitcoina i spowoduje gwałtowny wzrost jego kursu. Kto wie, czy takiego samego kroku nie uczyni Jeff Bezos, Warren Buffett, czy Bill Gates? Stąd też dla jednych tokeny to szansa na rozwój biznesu, a dla innych – forma uczestnictwa w ciekawym projekcie.”
Cała rozmowa dostępna na stronie Comparic.pl