Accor oraz Bureau Veritas, czołowy dostawca badań, inspekcji i certyfikacji na świecie, połączyły siły, by stworzyć nowy system certyfikacji. Ma on pomóc otwierać się na nowo obiektom hotelarskim i gastronomicznym, stanowiąc potwierdzenie przestrzegania przez nie odpowiednich norm bezpieczeństwa i protokołów utrzymania czystości.
– Przyjmowanie gości, zapewnianie im ochrony oraz troska o innych, wpisane jest w DNA Accor i stanowi kluczową część naszej działalności. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy zapewnić naszych pracowników, klientów i partnerów, że jesteśmy w stanie zaoferować im najlepszą możliwą obsługę. Jako lider branży hotelarskiej w Europie, czujemy się zobowiązani do wyprzedzania potrzeb naszych gości, a także podejmowania najbardziej restrykcyjnych działań w odpowiedzi na dzisiejsze wymogi związane z bezpieczeństwem. Jest nam niezmiernie miło, że wraz z Bureau Veritas możemy być pionierami w tej dziedzinie oraz promować nasze podejście wśród wszystkich interesariuszy. – powiedział Franck GERVAIS, CEO Europe Accor.
Z kolei Jacques POMMERAUD, CEO Bureau Veritas Africa & France, dodał:
– Już od niemal 200 lat Bureau Veritas realizuje swoją misję budowania świata opartego na zaufaniu. Po wprowadzeniu naszego nowego certyfikatu możemy spełniać oczekiwania społeczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Będzie on bowiem źródłem pewności dla ponownie otwierających się hoteli i restauracji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Accor – najpierw we Francji, a w dalszej kolejności w pozostałych krajach europejskich. Nasze podejście przyniesie korzyści całej branży – każda spółka będzie mogła ubiegać się o przeprowadzenie certyfikacji przez Bureau Veritas.
Nowy certyfikat nadawany będzie zarówno hotelom, jak i obiektom gastronomicznym. Wyznaczy normy sanitarne dla wszystkich obiektów Grupy oraz innych sieci i hoteli niezrzeszonych. Partnerami projektu byli lekarze oraz epidemiolodzy, którzy współpracowali przy jego opracowywaniu z właścicielami hoteli pod markami Accor oraz stowarzyszeniami handlowymi, takimi jak UMIH, GNC czy GNI.
W drugiej połowie kwietnia projekt przedstawiony zostanie francuskiej federacji turystycznej Alliance France Tourisme oraz odpowiednim ministerstwom (francuskim Ministerstwom Turystyki, Zdrowia oraz Pracy), aby mogły one wziąć aktywny udział w wypracowywaniu i zatwierdzaniu rekomendowanych standardów. Konkretne propozycje prezentowane będą rządom, odpowiednim ministerstwom oraz komitetom zajmującym się rozluźnianiem restrykcji związanych z pandemią – najpierw we Francji, a następnie w innych częściach Europy.
Rezultatem wspólnych wysiłków ma być praktyczny przewodnik, który otrzymają wszyscy interesariusze branży hotelarskiej. Dzięki niemu będą oni mogli przestrzegać rygorystycznych zaleceń władz (np. WHO czy Ministerstwa Zdrowia) w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeniach dla gości, jak i w biurach oraz restauracjach. Z kolei klienci w Europie będą mieli możliwość sprawdzenia, na specjalnej stronie internetowej Bureau Veritas, czy dany hotel lub restauracja, w których rozważają rezerwację, otrzymała certyfikat od Bureau Veritas, czy też nie.