Co drugi Polak korzysta z oferty rodzimych hoteli (raport)

0
1205

Prawie połowa Polaków co najmniej raz w roku nocuje w hotelu w kraju – wynika z badania firmy CBRE. Pobyt najczęściej trwa dwie – trzy noce i ma charakter prywatny.

– Od 2009 roku liczba noclegów w hotelach w Polsce rośnie. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od stycznia do października 2019 roku przekroczyła ona 38,2 miliona i była o 6,7 procent większa w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku – mówi Rafał Rosiejak dyrektor działu hotelowego w CBRE.

– Z naszych prognoz wynika, że cały rok zakończymy rekordowym wynikiem zbliżonym do 45 milionów noclegów, z czego 70 procent to noclegi Polaków. Dalszego wzrostu można się spodziewać w kolejnych latach, co oczywiście przełoży się na wzmożoną podaż pokoi hotelowych – dodaje.

W raporcie przeczytamy też, które Polskie miasta w najbliższych latach wzbogacą się o największą liczbę nowych międzynarodowych marek hoteli. I tak w Warszawie liczba pokojów wzrośnie z 17,7 tysiąca do 21,3 tysiąca. Na drugim miejscu plasuje się Kraków, który powiększy swoją ofertę hotelową o 1,7 tysiąca pokojów, a obecnie jest ich 12,1 tysiąca. Czołówkę zamyka Trójmiasto gdzie planowanych jest 1,6 tysiąca nowych pokojów, obecnie jest 7,4 tysiąca.

W tym miejscu warto również wspomnieć Wrocław, który wyróżnił się w 2019 roku największym wskaźnikiem efektywności czyli średnich cen za pokój i wskaźnikiem obłożenia. W mieście stu mostów do 2022 roku przybędzie 200 nowych pokojów. Obecnie goście mają ich do dyspozycji 5,8 tysiąca.

– W 2019 roku średnie obłożenie hoteli międzynarodowych marek w centrum Warszawy, z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym i bogatą ofertę bankietową, wyniosło ponad 70 procent. Zgodnie z danymi Hotstats, popyt napędzają głównie goście indywidualni, których udział w całkowitym obłożeniu wynosi 55 procent, co pokrywa się z wynikami naszego badania. Goście korzystający z korporacyjnych programów lojalnościowych stanowią około 12 procent – wskazuje Rafał Rosiejak.

Badanie przeprowadzono od 1 do 4 lutego metodą CAWI na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie 1080 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.