Czy jesienne konferencje będą bezpieczne dla uczestników?

0
1703

Przed nami jesień. W latach minionych czas konferencji, spotkań i targów. W tym roku to chaos, obawa przed organizacją wydarzeń stacjonarnych zarówno ze względów bezpieczeństwa uczestników, ale również frekwencji, a co za tym idzie skali opłacalności – to najlepiej określa stan branży MICE, zajmującej się organizacją wystaw, targów, szkoleń, konferencji i imprez firmowych. Czy organizatorzy są gotowi, aby wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność?

Jedno dziś jest pewne – COVID-19 zmienił całkowicie sytuację branży eventowej, która cały czas oczekuje wsparcia od rządu. Już po pierwszych spotkaniach z branżą eventową resort przewidywał, że zmiany pójdą w kierunku „automatyzacji i cyfryzacji”, bo „nie wiemy, z czym się będziemy mierzyć w drugiej połowie roku”.

Chcemy się spotkać, aby wypracować metodologię organizacji chociażby koncertów samochodowych. Tutaj po pierwsze spotkanie z branżą, po drugie wypracowanie metody cyfryzacyjnej, automatyzacyjnej dotyczącej kongresów online, które stają się coraz bardziej popularne. Również metoda hybrydowa, mieszana pół na pół, która też staje się coraz bardziej popularna – powiedziała PAP wiceminister rozwoju Olga Semieniuk.

Natomiast zdaniem Bartosza Bieszyńskiego, koordynatora Sztabu Kryzysowego Branży MICE, to, o czym mówi wiceminister rozwoju, już się dzieje i nie wynika z działania państwa tylko klientów.

Jeśli ktoś nie może zorganizować dużego spotkania, koncertu czy festiwalu, to albo z tego rezygnuje, i to jest większość przypadków, albo organizuje wydarzenie w formie online bądź hybrydowej – mówił Bartosz Bieszyński.

Zdaniem większości organizatorów i uczestników eventów to 2021 rok będzie dawał możliwość względnego powrotu do wydarzeń stacjonarnych. Aktualne perspektywy drugiej fali koronawirusa skutecznie stopują branże MICE. Pozostaje być elastycznym i do absolutnego minimum ograniczyć ryzyko, tak aby nie doprowadzić do kolejnego lockdownu. Bezsprzecznie obronną ręką z tej sytuacji wyjdą ci, którzy będą w stanie szybko nauczyć się nowych rzeczy i dopasować do realiów, z jakimi mamy (i pewnie będziemy jeszcze mieć) do czynienia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.