System ratingowy ForbesTravelGuide.com został stworzony w 1958 roku. Jest to jedyny niezależny, działający globalnie system nagradzający najlepsze hotele, restauracje i spa. Poza kategorią Five Star, obiekty mogą zostać wyróżnione kategorią Four Star i Recommended. Obecnie wyróżnionych miejsc jest blisko 1700 w 60 krajach.
Aby stworzyć listę, tajemniczy inspektorzy Forbes Travel Guide (Boże, jak ja bym chciał być jednym z tych inspektorów!) spędzili w hotelach i resortach minimum dwie noce. Inspektorzy oceniają na podstawie aż 900 standardów, z których 75% odnosi się do jakości obsługi (ludzi), a 25% do jakości wyposażenia i udogodnień. Bo to obsługa czyni usługę hotelową prawdziwie luksusową.
We are excited to announce our 2019 #FTGStarAwards! Check out this year's crop of best hotels, restaurants and spas: https://t.co/SgGMPQw2Ua
— Forbes Travel Guide (@ForbesInspector) February 20, 2019
Pełna lista wyróżnionych obiektów we wszystkich kategoriach dostępna jest TUTAJ. Poniżej przedstawiam natomiast nagrodzone hotele i resorty, w których miałem okazję nocować.
Five Star
Ritz Paris
Rosewood Hotel de Crillon Paris
Four Seasons Grand Hotel Du Cap Ferrat
Four Seasons London Park Lane
Four Seasons Gresham Palace Budapest
Four Star
Four Seasons Prague
Trump International Hotel & Tower Chicago
The Cotton House Hotel Barcelona
Recommended
Viceroy Sugar Beach St.Lucia
InterContinental New York Barclay
InterContinental New York Times Square
Autorem tekstu jest Karol Weber, twórca bloga ENJOY YOUR STAY, poświęconego dwóm jego pasjom – hotelarstwu i podróżom. To miejsce, w którym można znaleźć recenzje i rekomendacje hoteli, branżowe ciekawostki, wywiady ze znanymi osobami i hotelarzami, a także relacje z podróży.
Weber związany jest z branżą hotelową od 15 lat. W tym czasie zdobywał wiedzę i doświadczenie na różnych stanowiskach, w międzynarodowych sieciach hotelowych, w Polsce i za granicą. Obecnie świadczy usługi w zakresie doradztwa, szkoleń i kontroli jakości. Pomaga we wprowadzaniu standardów obsługi, szkoli pracowników z ich zastosowania i kontroluje ich efektywność. Swoją wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, nastawieniem na wyniki, pasją i energią chce dzielić się z innymi, którym również zależy na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa. Więcej o doświadczeniu i zawodowej działalności autora tekstu możecie Państwo dowiedzieć się tutaj: Inspektor Hotelowy.