Zapraszamy na VII edycję wiosennej konferencji Gastro Meeting. Spotykamy się 10 marca w Airport Hotel Okęcie. Dziś przedstawiamy prezentację Jarosława Dumanowskiego i warsztat fotograficzny Jakuba Wilczka. Liczba biletów jest ograniczona. Warto zapoznać się z całym programem!
Historia kuchni to nie tylko zbiór opowieści o dziwacznych potrawach, niezwykłych recepturach i zapomnianych produktach. To także historia kucharzy, którzy żywiąc, dostarczając przyjemności i dbając o zdrowie swych chlebodawców mieli specyficzny, łatwy dostęp do wielkich tego świata, władców, arystokratów i artystów. Jarosław Dumanowski opowie jak się do tego ma historia kucharzy i kuchni, jaką wartość może stanowić dla dzisiejszych mistrzów sztuki kulinarnej oraz ich pracy.
W części warsztatowej Jakub Wilczek zajmie się wykorzystaniem zdjęć smartfonem do promocji siebie i swoich usług – będą to zajęcia fotograficzne.
Nauka z zakresu umiejętnego wykorzystania sprzętu fotograficznego oraz (dla niektórych – przede wszystkim) smartfona, tego jaki kąt ujęcia wybrać, czy jakie światło będzie najkorzystniejsze stanowi nie tyle możliwość promocji siebie i swoich usług.
Program:
1. Ustawienia i tryby działania aparatu w telefonie.
2. Głębia ostrości, perspektywa i kąt widzenia.
4. Triki i sztuczki przy pracy ze światłem.
5. Postprodukcja w fotografii mobilnej.
Jarosław Dumanowski
Specjalista z zakresu historii wyżywienia i historii kultury materialnej.
Kieruje Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK w Toruniu. Członek komitetu naukowego pisma „Histoire, Economie & Societé”, rady naukowej IEHCA (Europejski Instytut Historii i Kultur Jedzenia), członek redakcji „Kwartalnika Historii Kultury Materialnej” (Instytut Archeologii i Etnologii PAN), członek rady naukowej Europejskiego Instytutu Historii i Kultur Jedzenia. Jako visiting professor pracował m. in. na Uniwersytecie Michel de Montaigne w Bordeaux, École des Hautes Études en Sciences Sociales w Marsylii oraz w Europejskim Instytucie Historii i Kultury Wyżywienia w Tours.
Pomysłodawca i redaktor serii „Monumenta Poloniae Culinaria” bobejmującej najstarsze polskie książki kucharskie, pisma dietetyczne i inne źródła do historii jedzenia, wydawanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Promotor czterech obronionych doktoratów z historii i kultur jedzenia. Popularyzator wiedzy o dawnej kuchni, organizator imprez historyczno-kulinarnych, współpracuje z restauratorami, szefami kuchni (jest członkiem Fundacji Klubu Szefów Kuchni), nauczycielami gastronomii i producentami żywności. Felietonista branżowego pisma Food Service, współpracownik magazynu USTA.
Autor (razem z Katarzyną Kasprzyk-Chevriaux) książki Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej (Wydawnictwo Czarne).
Jakub Wilczek
Jego specjalizacja to fotografia kulinarna, produktowa i reportażowa. Współpracuje z najlepszymi szefami kuchni z całej Polski fotografując nie tylko ich dania, ale i ich samych, a także dokumentując niewidoczną dla gości restauracji pracę za zamkniętymi drzwiami kuchni. Jego warsztat i stylistykę docenił Canon Polska, mianując go ekspertem z zakresu fotografii kulinarnej, natomiast od 2018 roku dołączył do #Team’u Huawei.
NIE CZEKAJ! ZGARNIJ DARMOWE BILETY! ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!