[Gastro Meeting] Jarosław Dumanowski, Jakub Wilczek – prelegentami VII edycji konferencji

0
1232

Zapraszamy na VII edycję wiosennej konferencji Gastro Meeting. Spotykamy się 10 marca w Airport Hotel Okęcie. Dziś przedstawiamy prezentację Jarosława Dumanowskiego  i warsztat fotograficzny Jakuba Wilczka. Liczba biletów jest ograniczona. Warto zapoznać się z całym programem!

Historia kuchni to nie tylko zbiór opowieści o dziwacznych potrawach, niezwykłych recepturach i zapomnianych produktach. To także historia kucharzy, którzy żywiąc, dostarczając przyjemności i dbając o zdrowie swych chlebodawców mieli specyficzny, łatwy dostęp do wielkich tego świata, władców, arystokratów i artystów. Jarosław Dumanowski opowie jak się do tego ma historia kucharzy i kuchni, jaką wartość może stanowić dla dzisiejszych mistrzów sztuki kulinarnej oraz ich pracy.

W części warsztatowej Jakub Wilczek zajmie się wykorzystaniem zdjęć smartfonem do promocji siebie i swoich usług – będą to zajęcia fotograficzne.

Nauka z zakresu umiejętnego wykorzystania sprzętu fotograficznego oraz (dla niektórych – przede wszystkim) smartfona, tego jaki kąt ujęcia wybrać, czy jakie światło będzie najkorzystniejsze stanowi nie tyle możliwość promocji siebie i swoich usług.

Program:

1. Ustawienia i tryby działania aparatu w telefonie.

2. Głębia ostrości, perspektywa i kąt widzenia.

4. Triki i sztuczki przy pracy ze światłem.

5. Postprodukcja w fotografii mobilnej.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PEŁNYM PROGRAMEM KONFERENCJI!


Jarosław Dumanowski

Specjalista z zakresu historii wyżywienia i historii kultury materialnej.
Kieruje Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK w Toruniu. Członek komitetu naukowego pisma „Histoire, Economie & Societé”, rady naukowej IEHCA (Europejski Instytut Historii i Kultur Jedzenia), członek redakcji „Kwartalnika Historii Kultury Materialnej” (Instytut Archeologii i Etnologii PAN), członek rady naukowej Europejskiego Instytutu Historii i Kultur Jedzenia. Jako visiting professor pracował m. in. na Uniwersytecie Michel de Montaigne w Bordeaux, École des Hautes Études en Sciences Sociales w Marsylii oraz w Europejskim Instytucie Historii i Kultury Wyżywienia w Tours.
Pomysłodawca i redaktor serii „Monumenta Poloniae Culinaria” bobejmującej najstarsze polskie książki kucharskie, pisma dietetyczne i inne źródła do historii jedzenia, wydawanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Promotor czterech obronionych doktoratów z historii i kultur jedzenia. Popularyzator wiedzy o dawnej kuchni, organizator imprez historyczno-kulinarnych, współpracuje z restauratorami, szefami kuchni (jest członkiem Fundacji Klubu Szefów Kuchni), nauczycielami gastronomii i producentami żywności. Felietonista branżowego pisma Food Service, współpracownik magazynu USTA.
Autor (razem z Katarzyną Kasprzyk-Chevriaux) książki Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej (Wydawnictwo Czarne).


Jakub Wilczek

Jego specjalizacja to fotografia kulinarna, produktowa i reportażowa. Współpracuje z najlepszymi szefami kuchni z całej Polski fotografując nie tylko ich dania, ale i ich samych, a także dokumentując niewidoczną dla gości restauracji pracę za zamkniętymi drzwiami kuchni. Jego warsztat i stylistykę docenił Canon Polska, mianując go ekspertem z zakresu fotografii kulinarnej, natomiast od 2018 roku dołączył do #Team’u Huawei.

NIE CZEKAJ! ZGARNIJ DARMOWE BILETY! ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.