Imprezy targowe wracają za zachodnią granicą!

0
1138

Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego (UFI) przekazało informację, że niemiecki rząd uznał imprezy targowe jako „przedsięwzięcia możliwe do zrealizowania”. To milowy krok w kierunku „odmrażania” światowej branży spotkań.

Fundamentalne dla losów sektora MICE decyzje zapadły 6 maja podczas telekonferencji kanclerz Angeli Merkel z przywódcami krajów związkowych (tzw. landów). Niemieccy politycy wspólnie uznali, że jednym z obszarów gospodarki, który będzie mógł powoli wznawiać swoją działalność jest branża wystawienniczo-targowa. Decyzję o pozwoleniu na organizację tego typu imprez będą jednak podejmować suwerennie władze poszczególnych landów w oparciu o dane epidemiologiczne oraz pozostałe lokalne uwarunkowania (m.in. tempo uwalniania pozostałych sektorów gospodarki).

Podobnie jak w przypadku innych dziedzin życia, także organizatorów i uczestników targów czy konferencji będzie obowiązywać zaostrzony reżim sanitarny – stosowanie środków higieny osobistej oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Jednym z pierwszych regionów, który zamierza reaktywować sektor MICE jest Nadrenia Północna-Westfalia, a więc najbardziej zaludniony obszar w Niemczech (ok. 525 mieszkańców na km²). Miejscowi włodarze podjęli już działania mające na celu powrót wydarzeń tematycznych o charakterze biznesowym (B2B) jeszcze w tym miesiącu. Podstawowym warunkiem jest oczywiście zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym udział ograniczonej liczby uczestników, bowiem imprezy masowe za naszą zachodnią granicą nie mogą się odbywać aż do końca sierpnia.

Wznowienie działalności wystawienniczo-targowej za Odrą może istotnie przyczynić się do rewitalizacji całego przemysłu spotkań, wszak Niemcy są jednym z najważniejszych światowych rynków, obok Chin, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Francji. To właśnie w ojczyźnie Johanna Wolfganga Goethego odbywają się największe imprezy dla branży HoReCa: INTERGASTRA (Stuttgart), INTERNORGA (Hamburg), GASTRO IVENT (Brema) czy HOGA (Norymberga). W jak najszybszym powrocie takich wydarzeń ma również pomóc opublikowany przez UFI na początku bieżącego tygodnia dokument o nazwie „Globalne ramy dla ponownego otwarcia branży wystawienniczej”, którego treść znajduje się poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.