Jak skutecznie dezynfekować pościel?

0
3003
Niebezpieczne bakterie i roztocza gromadzą się prawie wszędzie – kuchenny blat, umywalka w łazience, klamki, telefony i wiele innych, nawet mniej oczywistych miejsc. Groźne dla zdrowia roztocza uwielbiają także łóżka, a w szczególności pościel. Skąd się biorą bakterie na poduszkach, kołdrach i prześcieradłach, a przede wszystkim jak się ich pozbyć?

Jak pokazują liczne badania, ogromna ilość roztoczy obecna jest w pościelach w naszych domach. Wyobraźmy sobie, jak dużo będzie ich w miejscach, w których przebywa duża liczba ludzi, np. hotele, pensjonaty, szpitale, czy domy opieki.

Źródłem bakterii są wydzielane przez człowieka płyny. Kiedy w nocy śpimy, oddajemy nawet litr płynów przez oddech i skórę. Wszystko to wsiąka bezpośrednio w poszewki pościeli. Pot składa się nie tylko z wody, mocznika i tłuszczów, ale przede wszystkim jest źródłem szkodliwych bakterii. Najbardziej niebezpieczne bakterie to te pochodzące z jamy ustnej, bakterie kałowe oraz skórne. Zdecydowanie najwięcej roztoczy znajdziemy na poduszce. Można to porównać do gąbek, na których znajduje się niezliczona ilość szkodliwych mikroorganizmów. Poduszka idealnie chłonie wydzielane w nocy płyny. Odchody z bakterii, a także grzyby – wszystko to zlokalizowane jest niestety w pościeli.



Jak skutecznie dezynfekować pościel?

Ze względu na dużą liczbę podopiecznych, w ośrodkach takich jak domy opieki proces dezynfekcji musi być prowadzony na najwyższym poziomie, zgodnie z procedurami. Nieustannie słyszymy przecież o przypadkach zbiorowych zatruć bakteriami, np. E-coli, Legionellą czy Clostridium. W tego typu miejscach do mycia pościeli powinny być wykorzystywane jak najsilniejsze środki chemiczne.

Pościel powinna być zmieniana maksymalnie co tydzień, a nawet częściej. W domach opieki często dochodzi do mocnych zabrudzeń np. jedzeniem i napojami, moczem, krwią – w takich przypadkach należy od razu wymienić pościel, a brudną uprać, wykorzystując najsilniejsze środki bakteriobójcze, do których należy chociażby Omo Proffesional Laundry Detergent Hygiene z linii Pro Formula by Diversey. Co o produkcie sądzi Pani Marzena, opiekunka jednego z krakowskich domów opieki?

„Produkt ten doskonale, bo trwale usunie zżółkniętą, przepoconą i pokrytą groźnymi bakteriami pościel. Co ważne, proszek ten idealnie sprawdza się do prania białych bawełnianych tkanin. Struktura materiału nie ulega zniszczeniu, dzięki czemu pościel pozostaje na długo miękka i puszysta. Każda plama bez problemu schodzi.”

W trosce o dobro podopiecznych warto zatem zadbać także o skuteczną dezynfekcję, dzięki wyjątkowo silnemu produktowi Omo Hygiene. Nie pozwólmy, aby w wyniku nagromadzenia groźnych bakterii podopieczni chorowali na astmę, alergię i inne przykre dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.