Jak tworzyć ładne zdjęcia telefonem na profile firmowe cz. 3

0
1354

Czym podrasować zdjęcia i czy warto to robić? To temat kolejnego artykułu, w którym Jakub Wilczek, zawodowy fotograf podpowiada co zrobić, aby Wasze zdjęcia tworzone na potrzeby mediów społecznościowych były jak najlepsze.

Pierwszą część, w której o swoich doświadczeniach opowiada Karol Weber, Inspektor Hotelowy oraz autor bloga Enjoyyourstay znajdziesz tutaj.

Drugą część, w której Jakub Wilczek opowiada o różnicach w telefonach oraz o tym kiedy lepiej robić zdjęcia w pionie, a kiedy w poziomie, znajdziesz tutaj.

Musimy pamiętać, że robimy zdjęcia telefonem z aparatem, a nie profesjonalnym aparatem fotograficznym. Przy dobrych warunkach oświetleniowych, tzn. w pomieszczeniach z bardzo dużą ilością światła dziennego lub w plenerze, zdjęcia będą znacznie lepsze niż te wykonane w miejscach z małą ilością światła np. w restauracji, w lobby czy w pomieszczeniu konferencyjnym. Moi klienci wielokrotnie są zdziwieni, że zdjęcia wykonane w ich restauracjach czy hotelach wychodzą znacznie gorzej niż kiedy wykonują je we wspomnianym plenerze. Spowodowane jest to faktem, że aparat telefonu z uwagi na małą soczewkę nie jest w stanie zaadaptować tyle światła co profesjonalny aparat z dobrymi obiektywami.

Tu właśnie z pomocą przychodzą nam poszczególne aplikacje do obróbki zdjęć lub filtry poszczególnych aplikacji. Uważam, że nawet drobna korekta zdjęcia potrafi przynieść niesamowite efekty, pod warunkiem, że wykonamy ją prawidłowo. Zagadnieniom związanym z fotografią smartfonem poświęcone są szkolenia, które prowadzę w formie indywidualnej u klientów, jak i w formie spotkań grupowych w Łodzi. W czasie szkoleń poruszamy nie tylko tematy związane z maksymalnym wykorzystaniem funkcji naszego telefonu, ale również kwestie kadrowania, ustawień telefonu, wykorzystania dodatkowych akcesoriów pomagających ukierunkować światło, zasady pracy ze światłem oraz obróbkę zdjęcia.

Nie ukrywam, że umiejętność właściwego sposobu kadrowania wpływa znacząco na efekt końcowy skomponowanego kadru. Uzyskany przez nas rezultat rzutuje na prawidłowy odbiór zdjęcia w mediach społecznościowych przez odbiorcę, do którego chcemy dotrzeć. Nie mniej jednak to wspomniana wcześniej obróbka robi „to coś”. Zdjęcie zmienia się często nie do poznania. Przy wykorzystaniu nawet podstawowego programu do obróbki zdjęć dołączonego do naszego telefonu, jesteśmy w stanie poprawić kolorystykę zdjęcia, kontrast, jasność czy zmniejszyć ilość cieni. Jeżeli jednak chcemy uzyskać lepszy efekt to musimy wyposażyć się w aplikację ukierunkowaną na edycję zdjęć. Pozwoli to nam na dokładniejszą pracę nad wykonanym zdjęciem.

Do najpopularniejszych aplikacji do obróbki zdjęć należą: Darkroom, Photoshop Express, ColorStory, Ligtroom, PixLr czy Snapseed

Jakub Wilczek, właściciel firmy Memory Lane
www.jakubwilczek.com
IG @jakubwilczekcom
FB www.facebook.com/MemoryLaneJakubWilczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.