Alicja Omięcka może pochwalić się bogatą karierą naukową. Nowa prezes PGE Narodowego jest magistrem prawa i administracji, a na tym pierwszym kierunku ukończyła też studia doktoranckie oraz zdobyła aplikację radcowską. Na Akademii Ekonomicznej ukończyła natomiast studia podyplomowe z zakresu zarządzania, a na Uniwersytecie Szczecińskim studiowała germanistykę. Przez kilkanaście lat w urzędzie administracji rządowej pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością, a następnie jako Dyrektor Generalny w Ministerstwie Sportu i Turystyki zaznajomiła się z codziennym funkcjonowaniem największego stadionu w Polsce.
„PGE Narodowy jest unikalną areną, która może być przykładem nie tylko dla innych obiektów tego typu w Polsce, ale i w Europie. Jestem dumna, że mogę stanąć na czele tak zaawansowanego projektu i dalej nim pokierować. Chcę, aby arena cały czas się rozwijała i zaskakiwała nie tylko kolejnymi nietuzinkowymi wydarzeniami, ale również przyciągała nowych partnerów. Ten stadion to nie tylko sport, rozrywka czy kultura, ale także potężne centrum świata biznesu, w którym cały czas widzę bardzo duży potencjał do wykorzystania. Dziękuję za zaufanie, którym obdarzył mnie minister sportu i turystyki, powierzając mi tę funkcję. Najbliższe tygodnie będą czasem bardzo wytężonej pracy, podczas których wraz z zespołem przyjrzymy się dokładnie dotychczasowym osiągnięciom i utworzymy strategię dalszej pracy, która umożliwi osiągnięcie najlepszych wyników” — powiedziała Alicja Omięcka, nowa prezes zarządu spółki PL.2012+.
Za kadencji Jakuba Opary na PGE Narodowym odbywały się nie tylko mecze piłki nożnej, mistrzostwa w żużlu, czy koncerty, ale także prestiżowe wydarzenia biznesowe i polityczne rangi międzynarodowej, jak chociażby Szczyt NATO zorganizowany w dniach 8-9 lipca 2016.
„To był bardzo dynamiczny czas w życiu PGE Narodowego. Przede mną oraz moim zespołem stało wiele ambitnych wyzwań, cieszę się, że stawiliśmy im czoło. Stojąc na czele zarządu miałem okazję nie tylko realizować fascynujące, międzynarodowe projekty, ale przede wszystkim tworzyć strategię Biało-Czerwonej Twierdzy, miejsca które należy do wszystkich Polaków. Arena jest dzisiaj otwartą, tętniącą życiem przestrzenią, którą z dumą mogę oddać swoim następcom. Na mnie z kolei czekają następne wyzwania biznesowe w zarządzie Orlen Paliwa” — podsumował Opara.