Kompleks hotelowy Manor House SPA Pałac Odrowążów ponownie przeszedł audyt Europejskiego Centrum Badań Alergii utrzymując renomowany tytuł „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”.
Manor House SPA w maju 2019 r. już po raz trzeci pozytywnie przeszedł weryfikację ECARF*, otrzymując międzynarodowy certyfikat i prestiżowy znak jakości „Hotel przyjazny dla osób z alergiami” na kolejne dwa lata. Mazowiecki kompleks hotelowy SPA jest jednym z dwóch hoteli w Polsce, które obecnie spełniają wszystkie kryteria i niezbędne procedury, a personel dokłada wszelkich starań, aby spełnić specyficzne potrzeby osób borykających się z problemami alergii.
– Na terenie naszego hotelu SPA wyodrębniliśmy specjalne pokoje, które zostały urządzone jako przyjazne dla osób z alergiami. W ramach dostosowania do restrykcyjnych wymagań ECARF ściany pokryto ekologiczną masą, a podłogi wykonano z egzotycznego drewna. Pokoje wyposażono w poduszki z łuską gryczaną, bawełnianą pościel, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki, oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne oraz przeznaczone do skóry wrażliwej wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne. Nie ma w nich też wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych. – tłumaczy Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu Manor House SPA.
Manor House SPA stworzył specjalne warunki i udogodnienia z myślą o komforcie osób zmagających się z alergiami. Posługuje się znakiem Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) nieprzerwanie od 23 kwietnia 2015 r., będąc zarazem jednym z pierwszych i nielicznych polskich hoteli spełniającym rygorystyczne wymogi certyfikacji.
Goście Manor House SPA mają również zapewniony dostęp do produktów przeznaczonych dla alergików i wegan (także tych certyfikowanych przez fundację Viva) oraz możliwość wcześniejszego zamawiania posiłków dostosowanych do indywidualnych potrzeb i niezawierających alergizujących składników.
Kompleks hotelowy wyróżnia też czysta, bezzapachowa, plazmatyczna woda, która jest wysoko ceniona nie tylko przez alergików. Woda została ożywiona metodami Grandera oraz dr. Keshego jest używana w hotelowych łazienkach, na terenie Łaźni Rzymskich i bezchlorowego basenu oraz w Gabinetach Bioodnowy, gdzie są wykonywane m.in. zabiegi antyalergiczne i wegańskie, w tym lecznicze kąpiele.
Zwolennikami ożywionej wody są także osoby ze skórą wrażliwą, bowiem po kąpieli zostaje poczucie pielęgnacji i ukojenia, niczym po użyciu balsamu, a włosy łatwiej się rozczesują, co cenią zwłaszcza osoby z długimi włosami.
Woda ta jest również serwowana w restauracji. Na jej bazie są przygotowywane wszystkie posiłki i ciepłe napoje, które zyskują na walorach smakowych.
Warto wspomnieć o wyjątkowej lokalizacji kompleksu w Chlewiskach – położenie z dala od miasta, w otoczeniu 10-hektarowego, zabytkowego parku, na terenie którego można oddychać czystym, wolnym od smogu powietrzem. Jakość powietrza jest monitorowana przez specjalnie zainstalowany system z czujnikami. Sensor Airly przedstawia dane pomiarowe w czasie rzeczywistym za pomocą diody, której kolor odpowiada aktualnemu zanieczyszczeniu powietrza, zgodnie z europejską skalą CAQI. Odczyty mogą być sprawdzone również online na stronie internetowej hotelu, aby bez wychodzenia z pokoju na własnym smartfonie lub komputerze przeanalizować stan powietrza i zdecydować o formie wypoczynku.
W Manor House SPA stosuje się wyłącznie naturalne metody wykorzystując dobroczynne działanie przyrody, wody, muzyki czy szlachetnych kamieni. W poszanowaniu zasobów środowiska naturalnego stawia się tu na ekologiczne produkty jak np. tłoczone na zimno soki z okolicznych sadów i jaja od kur z wolnego wybiegu, które pochodzą z lokalnej fermy drobiu. Wszystko to wpisuje się holistyczną filozofię, która traktuje organizm człowieka jako całość, sprzyja uzyskaniu wewnętrznej równowagi i harmonii ze światem.
*Międzynarodowy Znak Jakości ECARF od 2006 r. jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla osób z alergiami. Certyfikaty otrzymują producenci towarów konsumpcyjnych, takich jak: kosmetyki, produkty do prania i czyszczenia odzieży, sprzęt AGD, a także usługodawcy, na przykład z branży hotelarskiej i restauracyjnej. Wyróżnione Znakiem Jakości ECARF produkty i usługi mogą być stosowane przez ludzi cierpiących na alergie i nietolerancje, dla których stanowią szczególną wartość dodaną i ułatwiają codzienne życie. Niezależna jednostka monitorująca i certyfikująca ECARF – Europejskie Centrum Badania Alergii – sprawdza i kontroluje produkty oraz usługi zgodnie z kryteriami opracowanymi na podstawie założeń medycznych Fundacji ECARF, która również ocenia wyniki kontroli. Kryteria przyznawania Znaku Jakości zostały określone w ścisłej współpracy z ekspertami z różnych dziedzin nauki. W Polsce certyfikacją zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne działające przy Kliniec UM w Łodzi.