World’s Best Steak to wyjątkowy konkurs odbywający się już po raz czwarty w Londynie. Jego organizatorem jest William Reed – brytyjska grupa medialna działająca od 1862 roku. Wręczenie nagród tegorocznej edycji miało miejsce 4 lipca podczas uroczystej gali. Wśród 200 zaproszonych gości znaleźli się reprezentanci firm branżowych, kucharze i specjaliści z sektora HoReCa.
W tym roku wyróżnienia przyznawane były w trzech głównych kategoriach produktowych (stek z antrykotu, rostbefu i polędwicy) oraz dwóch osobnych kategoriach zależnych od sposobu karmienia zwierząt (grainfed i grassfed). Dla najlepszego producenta steków, bez podziału na kategorie, wręczona została natomiast nagroda główna.
O nagrody walczyli producenci z 22 krajów na całym świecie. Steki, które zaprezentowano, pochodziły z 35 rodzajów bydła. Mięso oceniano etapami. W pierwszym skupiono się na walorach mięsa surowego, ugotowanego i grillowanego. Pod ocenę brano: kolor, obróbkę, aromat, marmurkowatość, soczystość, przygotowanie, kruchość i smak. Drugi etap polegał na przyrządzeniu steków, które w pierwszym etapie zdobyły złoty medal. Obróbką zajęli się zawodowi szefowie kuchni pracując na specjalnie przygotowanym, profesjonalnym sprzęcie.
Produkty zgłoszone przez Grupę OSI wyróżniono aż 12 nagrodami. Złote medale przyznano stekom z antrykotu z krowy rasy polskiej czarno-białej fryzyjskiej oraz z jałówki będącej krzyżówką krowy mlecznej holsztyńsko-fryzyjskiej i byka rasy mięsnej. Srebrny medal przypadł polędwicy z krowy, a brązowy polędwicy z jałówki.
Nagroda główna także trafiła do Grupy OSI. World’s Best Steak przyznano austriackiej spółce Alpenrind za stek z antrykotu pochodzący z bydła rasy Angus. Duńska firma JN Meat została z kolei wybrana najlepszym producentem steków. W grupie reprezentującej Polskę znalazł się też zakład produkcyjny ABP Poland i zdobył World’s Best Fillet, za swoją polędwicę z krzyżówki rasy Simental.