Prawo w branży HoReCa – Joanna Hetman-Krajewska – odc. 1 (Horeca Radio)

0
1462
Fot.: Horeca Business Club
W niedzielne popołudnie wracamy do premierowego odcinka cyklu audycji pt. „Prawo w branży HoReCa”. Joanna Hetman-Krajewska, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium, wyjaśni między innymi, czy restaurator zawsze musi płacić organizacjom zbiorowego zarządzania typu ZAiKS.


Joanna Hetman-Krajewska to adwokat i radca prawny, a także tłumacz i lektor jęz. angielskiego. Jest absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich o specjalności kultura amerykańska w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych oraz artykułów traktujących o aktualnych problemach prawnych, ukazujących się na m.in. łamach „Rzeczpospolitej”. Aktualnie prowadzi Kancelarię Prawniczą Patrimonium w Warszawie, specjalizującą się w prawnej obsłudze rynku wydawniczego oraz innych podmiotów zaangażowanych w obrót prawami autorskimi (www.patrimonium.com.pl). Specjalizuje się w prawie autorskim, znakach towarowych, ochronie dóbr osobistych, oraz prawie rodzinnym.

Hetman-Krajewska zajmuje się też działalnością szkoleniową. Jest inicjatorką i wykładowcą na Studiach Podyplomowych „Edytorstwo i Rynek Książki” w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie. W latach 2009-2010 prowadziła również zajęcia z zakresu prawa własności intelektualnej na studiach dziennych i zaocznych tej uczelni, zaś w latach 2010-2016 na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Należy do Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (czwarta kadencja). W 2011 r. została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na członka Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego. W 2013 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa własności intelektualnej w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

„W Polsce mamy straszliwie rozdrobniony system zbiorowego zarządzania – w przeciwieństwie do wielu innych krajów, gdzie jest jedna lub kilka takich organizacji. To wywołuje szereg niespójności informacyjnych i pewien chaos, m.in. uderzający w restauratorów, kluby czy dyskoteki.”

Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.