Prawo w branży HoReCa – Joanna Hetman-Krajewska – odc. 1 (Horeca Radio)

0
1418
Fot.: Horeca Business Club
W niedzielne popołudnie wracamy do premierowego odcinka cyklu audycji pt. „Prawo w branży HoReCa”. Joanna Hetman-Krajewska, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium, wyjaśni między innymi, czy restaurator zawsze musi płacić organizacjom zbiorowego zarządzania typu ZAiKS.


Joanna Hetman-Krajewska to adwokat i radca prawny, a także tłumacz i lektor jęz. angielskiego. Jest absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich o specjalności kultura amerykańska w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych oraz artykułów traktujących o aktualnych problemach prawnych, ukazujących się na m.in. łamach „Rzeczpospolitej”. Aktualnie prowadzi Kancelarię Prawniczą Patrimonium w Warszawie, specjalizującą się w prawnej obsłudze rynku wydawniczego oraz innych podmiotów zaangażowanych w obrót prawami autorskimi (www.patrimonium.com.pl). Specjalizuje się w prawie autorskim, znakach towarowych, ochronie dóbr osobistych, oraz prawie rodzinnym.

Hetman-Krajewska zajmuje się też działalnością szkoleniową. Jest inicjatorką i wykładowcą na Studiach Podyplomowych „Edytorstwo i Rynek Książki” w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie. W latach 2009-2010 prowadziła również zajęcia z zakresu prawa własności intelektualnej na studiach dziennych i zaocznych tej uczelni, zaś w latach 2010-2016 na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Należy do Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (czwarta kadencja). W 2011 r. została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na członka Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego. W 2013 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa własności intelektualnej w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

„W Polsce mamy straszliwie rozdrobniony system zbiorowego zarządzania – w przeciwieństwie do wielu innych krajów, gdzie jest jedna lub kilka takich organizacji. To wywołuje szereg niespójności informacyjnych i pewien chaos, m.in. uderzający w restauratorów, kluby czy dyskoteki.”

Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny, właścicielka kancelarii prawniczej Patrimonium

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.