Problemów grupy Trip ciąg dalszy. Zatrzymano głównych podejrzanych

0
2133
Małgorzacie Chechlińskiej, Leszkowi Krzanikowi oraz czterem innym osobom powiązanym ze spółką Centrum Konferencyjne Plus i zakopiańską Grupą Trip stołeczna Prokuratura Okręgowa postawiła zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, ukrywania i wyzbywania się majątku w celu udaremniania zaspokojenia roszczeń wierzyciela oraz pomocnictwa do wspomnianych przestępstw. Sąd postanowił również zastosować tymczasowy areszt dla Chechlińskiej, zaś pozostali podejrzani za poręczeniem finansowym w wysokości po 50 tys. zł. wyszli na wolność, ale pozostają pod dozorem policyjnym.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński wyjaśnia, że zarzuty odnoszą się do oszukańczych działań podejmowanych przez główną podejrzaną w związku z zawarciem przez spółkę Tatra Club 2000 Hotel Belvedere w lutym 2017 r. umowy dotyczącej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zlokalizowanej w Zakopanem, zabudowanej budynkiem o nazwie Hotel Belveder, spółce Modrzejewski i Wspólnicy oraz podejmowania przez nią i pozostałych podejrzanych szeregu czynności prawnych i faktycznych mających na celu udaremnienie zaspokojenia późniejszych roszczeń spółki Modrzejewski i Wspólnicy, jakich w/w spółka mogłaby dochodzić w związku z niewywiązaniem się z zawartej umowy.

„W toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wspólnie z Komendą Stołeczną Policji Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą śledztwa w sprawie wątków dotyczących tzw. Układu Zakopiańskiego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 29 marca 2018 r. zatrzymano 6 osób, w tym: Małgorzatę Ch, Grzegorza K., Szymona K, Zdzisława L., Marek F. i Dorotę F. (…) Ponadto dokonano przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych, zabezpieczono dokumentację i nośniki danych” – oficjalny komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: Hotel Litwor

W portfolio Grupy Trip znajdowały się trzy ekskluzywne zakopiańskie hotele: Czarny Potok (3 gwiazdki), Belvedere (4) oraz Litwor (5). Pierwszy z wymienionych obiektów miał zostać spieniężony Kancelarii Modrzejewski i Wspólnicy, ale ostatecznie przejęcie nie doszło do skutku. Jak wynika z ustaleń prokuratury: „Małgorzata Ch. wprowadziła w błąd spółkę Modrzejewski i Wspólnicy co do rzeczywistego zamiaru zawarcia umowy przyrzeczonej – sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem i doprowadziła w/w spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 20 mln zł, wypłaconych reprezentowanej przez nią spółce tytułem zadatku. Jak ustalono, biorąc pod uwagę podejmowane przez nią czynności prawne i faktyczne, w/w nie miała zamiaru wywiązać się z umowy, a zawarcie umowy służyło jedynie uzyskaniu zadatku w w/w kwocie. Ponadto podejmując czynności związane z pozornym obciążeniem majątki spółki, którą reprezentowała na rzecz innej spółki prawa handlowego z nią związanej, działała w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciele – spółki Modrzejewski i Wspólnicy.”

Podejrzani nie przyznają się do stawianych im zarzutów. Prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec Chechlińskiej tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, zaś jej współpracownicy zostali objęci dozorem policyjnym po uprzednim uiszczeniu poręczeń majątkowych w wysokości po 50 tys. PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.