Strona głównaHotelarstwoProkuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH

Prokuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH

Bartosz Kramek, prezes Fundacji Otwarty Dialog, złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, domagając się wszczęcia śledztwa przeciwko wiceszefowi MSWiA Maciejowi Wąsikowi i europosłowi PiS Joachimowi Brudzińskiemu. Wniosek opiera się na podejrzeniach nielegalnej inwigilacji w hotelach należących do państwowego Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), w tym przekroczenia uprawnień przez osoby zamieszane w aferę.

W zawiadomieniu do prokuratury, Bartosz Kramek chce, aby został uznany za pokrzywdzonego w sprawie. Wśród osób do przesłuchania wymienia m.in. Wąsika, Brudzińskiego, Cristescu, a także Roberta Z.

Według Gazety Wyborczej w aferze hotelowej jedną z kluczowych ról odgrywa PHH oraz jego prezes, Gheorghe Marian Cristescu. Na podstawie ujawnionej korespondencji e-mailowej między Cristescu a Joachimem Brudzińskim, której autentyczność została potwierdzona, wynika, że PHH było świadome i potencjalnie współpracowało ze służbami specjalnymi w celu monitorowania gości hotelowych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza w jednym z e-maili z 9 września, Cristescu informował Brudzińskiego o planowanym spotkaniu liderów Koalicji Obywatelskiej z białoruską opozycjonistką Swietłaną Cichanouską w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należącym do PHH. Wiadomość miała zawierać również informację o monitorowaniu spotkania przez służby specjalne bez wiedzy uczestników.

Dodatkowo, Robert Z., były kierownik ds. bezpieczeństwa PHH, zeznał, że Maciej Wąsik namawiał go do współpracy w zbieraniu kompromitujących materiałów na Bartosza Kramka, prezesa Fundacji Otwarty Dialog, który korzystał z hoteli należących do holdingu.

W odpowiedzi na publikację „Wyborczej”, PHH nazwał artykuł „fake newsem godzącym w dobre imię spółki” i skupił się na dyskredytowaniu Roberta Z., oskarżając go o „szantażowanie i nękanie pracowników PHH”. Wysłaliśmy szereg pytań do Polskiego Holdingu Hotelowego w tej sprawie, ale na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Sprostowania Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. do materiału: „Prokuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH”, opublikowanego w serwisie internetowym horecabc.pl, w dniu 19.04.2023 r.

  1. Nieprawdziwa jest informacja podana przez portal horecabc.pl, jakoby w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. (PHH) dochodziło do nielegalnej inwigilacji gości lub przekroczenia uprawnień ze strony zarządu PHH. PHH zdecydowanie temu zaprzecza. O ile jakiekolwiek informacje udzielane są służbom państwa, odbywa się to w wykonaniu obowiązków ustawowych, w granicach i na podstawie przepisów obowiązującego prawa.
  2. Nieprawdziwa jest sugestia, podana przez portal horecab.pl, jakoby Polski Holding Hotelowy Sp. z o.o. (PHH), jej zarząd lub pracownicy, mieli świadomie współpracować ze służbami specjalnymi w celu nielegalnego monitorowani gości hotelowych. PHH zdecydowanie temu zaprzecza.
  3. Nieprawdziwa jest informacja podana przez portal horecbc.pl, jakoby spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej ze Swiatłaną Cichanouską w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport było monitorowane przez służby specjalne bez wiedzy jego uczestników. Zgodnie z wiedzą Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. jedyną służbą uczestniczącą w tym spotkaniu, za oczywistą wiedzą jego uczestników, była Służba Ochrony Państwa.

Polski Holding Hotelowy sp. z o.o.
Komitetu Obrony Robotników 39G | 02-148 Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.