Sezon ogródkowy 2022 – 5 porad jak dobrze wystartować

0
1567
Fot.: Materiały prasowe LSI Software

Nowy sezon ogródkowy tuż za rogiem, niektórzy restauratorzy dzięki sprzyjającej pogodzie już zdecydowali się rozpocząć działalność w swoich ogródkach i przyjmują Gości. Pamiętajmy jednak, że organizacja ogródka to nie tylko ulokowanie kilku dodatkowych stolików przed lokalem, ale stworzenie odpowiedniej i atrakcyjnej przestrzeni dla klienta. Jakie trendy będą dominowały w tym sezonie i gdzie szukać przewagi? Podpowiada firma LSI Software.

Fot.: Materiały prasowe LSI Software

Sezon ogródkowy – szansa na zwiększony zysk
Spędzanie czasu w ogródkach restauracyjnych od wielu lat urozmaica spotkania międzyludzkie. Dzisiaj w czasach po pandemii, klienci są spragnieni przestrzeni i spędzania czasu w plenerze co generuje wielką szansę. Ogródki restauracyjne znajdziemy praktycznie w każdym polskim mieście – można powiedzieć, że są ich wizytówką w tych najbardziej znanych, ale też bardziej kameralnych lokalizacjach. Obsługa dodatkowej ilości klientów pozwoli na wygenerowanie zwiększonego zysku. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania całego przedsięwzięcia i doboru odpowiednich narzędzi.

Sezon z funkcjonującym ogródkiem wiąże się nie tylko z dłuższą pracą, ale także potrzebą zatrudnienia dodatkowych pracowników. Dla wielu przedsiębiorców z branży gastronomicznej jest to jednak wyjątkowa szansa w roku, aby zmaksymalizować zyski w stosunku do kosztów. Jak przygotować się do tego sezonu i stać się bardziej konkurencyjnym?

1. Działaj lokalnie i sezonowo
Zbliżający się sezon będzie wzmacniał znane już dotychczasowo trendy. Korzystanie z lokalnych i sezonowych produktów z pewnością skłoni klientów do odwiedzenia twojego lokalu. Zaproponuj nowe, kreatywne kompozycje dań i opisz to w swoim menu. Pomoże to mocno wyróżnić się na rynku. Zdecydowanie łatwiej mają restauratorzy z miejscowości turystycznych, gdzie kuchnia wypełniona jest regionalnymi smakami, które zawsze świetnie się sprawdzą i przyciągną Gości.

2. Techniczne zagospodarowanie przestrzeni
Ekologia powinna dominować nie tylko na talerzu, ale również poza nim. Kwiaty, rośliny i ozdobne zioła nadają niepowtarzalnej świeżości i klimatu ogródkom gastronomicznym. W związku z tym warto wykorzystać je w urządzaniu tegorocznej przestrzeni.

Nie możemy zapominać również o zmiennej pogodzie i zabezpieczeniu naszych klientów od wysokich temperatur, czy nagłego deszczu. Dlatego poza atrakcyjnym wyglądem, ogródek musi gwarantować bezpieczeństwo. W upały idealnie sprawdzą się parasole i markizy, w chłodniejsze dni zaproponuj swoim klientom koce. Zapewnią one komfort nawet do późnych godzin nocnych.

Fot.: Materiały prasowe LSI Software

3. Ogródek przyjazny zwierzętom
Polskie prawo nie zakazuje przebywania zwierzętom w restauracji, więc właściciel nie może wyprosić Gości, którzy przybyli ze swoimi ulubieńcami. Coraz więcej przedsiębiorców stosuje więc politykę przyjazną dla zwierząt. W ostatnim czasie, to już nie tylko miska z wodą przed lokalem, ale także możliwość zakupu specjalnego dania dla swojego pupila. Dlatego warto zakomunikować przyjazne podeście do zwierząt, aby dodatkowo zachęcić klientów do odwiedzin.

4. Technologia wspierająca obsługę
Zwiększona powierzchnia pracy na terenie ogródka nie ułatwia faktu dystrybucji i logistyki podawania potraw. Jest to przedsięwzięcie, które czasami wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania lub błędami w komunikacji i zamówieniach.

Rozwiązaniem tych problemów jest przemyślana technologia, jak miniPOS, czyli stanowisko POS zawsze w kieszeni kelnera. Mobilna aplikacja, z której można korzystać przy pomocy smartfonu, lub urządzania PDA. Kelnerzy mają ciągły dostęp do najważniejszych informacji o czasach oczekiwania, realizacji zamówień czy rachunków. Wykorzystanie tego rozwiązania nie tylko przyśpieszy realizację działań, ale pozwoli bardziej panować nad zwiększonym ruchem w wysokim sezonie. Dzięki produktom LSI Software komunikacja staje się szybsza, łatwiejsza i bezbłędna, a Goście wychodzą zadowoleni z uśmiechem.

Fot.: Materiały prasowe LSI Software

5. Dodatkowe atrakcje i wydarzenia
Podczas wysokiego sezonu z pewnością najbardziej rentowne będą weekendy. Warto zastanowić się jakie atrakcje możemy zapewnić Gościom w soboty i niedziele, które przyciągną klientów i wyróżnią nasz lokal. Może być to na przykład scena muzyczna, na której lokalne zespoły zagrają covery najbardziej znanych przebojów. Dodatkiem do takiego wydarzenia mogą być limitowane na dany dzień pozycje w menu.

Zbliżający się sezon ogródkowy może stać się doskonałą okazją, do uzyskania przewagi konkurencyjnej, czy zbudowania pokaźnego budżetu po drastycznych podwyżkach kosztów. Właśnie dlatego w tym roku warto postarać się o dobry plan i odpowiednie rozwiązania, które warto wdrożyć już dziś. Chętnie pomożemy Ci usprawnić pracę, a kontakt znajdziesz tutaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.