Warszawa turystycznym eldorado Polski. Padają kolejne rekordy!

0
1701
Stała się miejscem spotkań i ulubionym miastem zagranicznych turystów. Przyciąga ich nowoczesnością, pięknymi bulwarami wiślanymi, halami targowymi, bogatym programem wydarzeń kulturalnych, czterema tysiącami restauracji i coraz lepszymi hotelami. Warszawa, stolica Polski, zaskakuje świat i bije rekordy.

Tylko w zeszłym Warszawę odwiedziło aż 25 750 000 osób, z czego aż 9 680 000 turystów. Najchętniej przyjeżdżają tu Niemcy (228 tys.), Amerykanie (207 tys.) i Brytyjczycy (205 tys.). Czwartą pozycję zajmują Francuzi (169 tys.), piątą Ukraińcy (147 tys.), a szóstą Hiszpanie (131 tys.). Warszawa jest coraz częściej odkrywana także przez Włochów (124 tys.), Izraelczyków (107 tys.), Japończyków (78 tys.) i Holendrów (76 tys.). Każdy z nich wydał średnio 1685 PLN.

Nic zatem dziwnego, że branża hotelarska w stolicy przeżywa istny boom. W mieście działają już 92 hotele z prawie 27 tysiącami łóżek, ale rynek chce więcej i więcej. Przyczyniają się do tego także turyści. W 2017 roku wynajęli oni aż 3 539 000 pokojów. Najwięcej we wrześniu, zapewniając hotelom obłożenie na poziomie 83 %.

Duży potencjał inwestycyjny przyciąga światowe koncerny, ale mobilizuje też lokalny biznes do rozbudowy i poprawy komfortu, jak również zmiany oferty, która musi być dostosowana do coraz bardziej wymagających gości.

„Uważnie śledzimy wzrosty i odpowiadamy na nie nowymi inwestycjami, a także poprawiamy komfort w hotelu. Zbudowaliśmy nową recepcję, która zmieniła się w zawsze pomocne biuro obsługi gościa, wymieniamy oświetlenie, uruchamiamy nowoczesną windę. Zaproponowaliśmy gościom 7 rodzajów bezpłatnej kawy i 18 rodzajów herbaty renomowanej wiedeńskiej marki Julius Meinl. Stworzyliśmy także unikatową ofertę kulturalną. W ramach projektu #Gordon Kultury, goście mogą korzystać z bezpłatnego kina i recitali muzycznych oraz brać udział w akcjach specjalnych” – mówi Piotr Owczarski, szef hotelu Gordon.

Jak obliczają analitycy Walter Herz, stołeczny rynek hotelowy w przeciągu najbliższych trzech lat wzbogaci się o ponad 5 tys. pokojów, bo wciąż jest tu miejsce dla nowych placówek wszystkich kategorii.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Scotiabank pokazuje, że w ciągu roku przychody europejskich hoteli w przeliczeniu na dostępny pokój (RevPAR) wzrosły o 7,1%, a ich obłożenie o 1,5%. Według danych GUS, liczba turystów korzystających z noclegów w obiektach hotelowych w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku wzrosła w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej o 1,5 mln, co stanowi wzrost na poziomie 6%.

Przytoczone w artykule dane zostały zaczerpnięte z raportu „Turystyka w Warszawie 2017” sporządzonego przez Warszawską Organizację Turystyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.