Warszawa zorganizuje duży, międzynarodowy kongres w 2022

0
1174

Na dorocznym kongresie FIG International Federation of Surveyors, który w tym roku odbywał się w formie wirtualnej w Holandii, zapadła decyzja o tym, że w przyszłym roku Światowy Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów odbędzie się w Warszawie zamiast w Ghanie w RPA. Decyzja została podjęta z powodu obostrzeń związanych z pandemią i możliwych trudności w podróżowaniu do RPA.

Stowarzyszenie Geodetów Polskich (SGP) rozpoczęło starania o zdobycie praw do organizacji FIG Working Week 2024 na początku 2019 roku. Konkurentem Polski była Australia i oba kraje miały prezentować swoje oferty na ubiegłorocznym kongresie, który był zaplanowany w Amsterdamie. Polska zdecydowała na organizację wydarzenia w Warszawie, a Australia w Brisbane. Niestety z powodu COVID-19 wydarzenie zostało przeniesione na 2021r. i odbyło się w formie online. Oferty Australii i Polski zostały przesunięte na 2025 rok i głosowanie miało mieć miejsce na wirtualnym Walnym Zebraniu Członków FIG w czerwcu br. Ostatecznie zapadła decyzja o przekazaniu praw do organizacji wydarzenia w 2022 roku Polsce, a w 2025 Australii. Kongres w RPA został przesunięty na 2026 rok. Decyzję oficjalnie ogłoszono w dn. 20 czerwca 2021 roku podczas General Assembly, gdzie przedstawicielami Stowarzyszenia Geodetów Polskich byli: dr inż. Ludmiła Pietrzak, dr inż. Krzysztof Bakuła oraz Anna Górska z Symposium Cracoviense, wspierająca SGP w kwestiach organizacyjnych.

FIG, czyli Międzynarodowa Federacja Geodetów (International Federation of Surveyors) założona w 1878 roku w Paryżu, jest wiodącą organizacją międzynarodową reprezentującą interesy geodetów na całym świecie. To federacja krajowych stowarzyszeń członkowskich, obejmująca cały zakres dziedzin zawodowych w ramach światowego środowiska geodezyjnego. Stanowi międzynarodowe forum dyskusji i rozwoju, mające na celu promowanie praktyk i standardów zawodowych. Jest to uznana przez ONZ organizacja pozarządowa (NGO), reprezentująca ponad 120 krajów na całym świecie, a jej celem jest zapewnienie, że dyscypliny badawcze i wszyscy, którzy je praktykują, spełniają potrzeby rynków i społeczności, którym służą.

FIG Working Week jest organizowany co roku, natomiast Kongres FIG organizowany co 4 lata, jest bardziej prestiżowym wydarzeniem i gromadzi więcej uczestników. Wszyscy liczą na to, że w przyszłym roku do Warszawy zawita od 1500 do 2000 delegatów.

Symposium Cracoviense wspierało SGP we wszystkich etapach starań o pozyskanie wydarzenia do Polski, od wspólnego przygotowania profesjonalnej oferty (Bid Booka), po wspólne przygotowanie wirtualnej prezentacji. Podczas kongresu FIG w Warszawie Symposium Cracoviense będzie pełniło rolę DMC, odpowiadając m.in. za logistykę oraz organizację wycieczek technicznych i turystycznych dla delegatów. Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, która była zaangażowana w proces bidowania od początku, mówi „Kongresy międzynarodowe wracają do naszego kraju, a branża jest na to w 100% przygotowana. Bardzo cieszy fakt, że Zarząd FIG nam zaufał i jest przekonany, że pomimo krótkiego czasu na przygotowania, partnerzy z Polski sprostają wszystkim wyzwaniom dotyczącym bezpiecznej i profesjonalnej organizacji wydarzenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.